Connect with us

Yeni Token

Yuna Token Nedir?

Yayınlayan

on

yuna-token-nedir

YUNA Token, yeni kripto para birimi jenerasyonundan gelen tamamen merkezsiz bir topluluk jetonudur. Yeni nesil kripto para birimi, Ryoshi’nin ($SHIB kurucusu) Shiba Inu köpeğinin dört soyundan biri olan Siyah & Kahverengi Shiba Inu, Yuna’ya saygı olarak oluşturulmuştur.

$YUNA, popüler köpek cinsinin bu yeni neslini öncülük etmeye ve önceki neslin atalarının yarattığı mirası devralmaya hazırdır. (Örneğin: $DOGE, $SHIB, $ELON, $FLOKI, $BabyDoge, $VOLT vb.)

Yuna Topluluğunun Amacı

yuna-kripto-paraToplumsal katılımın temelleri üzerine inşa edilen projeler, geleceğimizin kontrolsüz vahşi doğasını oluşturur. Katı sosyal yapıların ve geleneksel düşünce tarzlarının uzaklaştıkça, birbirimize karşı yeni problem çözme yöntemleri bulmak ve birbirimizle ilişki kurmak için daha özgür hale geliriz.

Zamanın ticarileştirilmesinin egemen olduğu bir dünyada, toplum merkezli projeler sadece bir zaman geçirme etkinliği değil, aynı zamanda diğerlerini radikal bir şekilde kabul etme fırsatıdır. Başarı, bir topluluğu oluşturan bireylerin kolektif gücüne bağlı olduğunda, çevremizdekileri uygun hale getirmek için perspektifimizi değiştirmek zorunda kalırız.

Bir topluluk, yüzlerce hatta binlerce bağlantılı an tarafından bir arada tutulur. Önceki neslin atalarına çekilenlerin incelenmesiyle, gerçek gücün tek bir perspektiften değil, uyumlu bir şekilde birlikte çalışmaktan geldiği anlaşıldı. Bu fikirle, Yuna Token  Ekosistemi’nin geliştirilmesine ciddi şekilde başladık.

Merkeziyetçilik Sorununu Nasıl Çözüyorlar

Bugüne kadar, tüm resmi yapılarımız için merkezileşme bir önkoşul olmuştur. Siyasi, eğitim ve finansal sistemler, içinde işlev görenlere eşit ve etik olarak güç dağıtmayan bir şekilde tasarlanmış ve her zaman öyle olmuştur.

Tarih boyunca bu tür bir iç yapılandırmanın önemli bir rol oynadığı zamanlar olabilir, ancak bir dünya bilgiye bir tıklama uzaklıkta olduğu bir çağda yeniden düşünme zamanı gelmiştir. Kripto para birimi, zenginliğin nasıl elde edilebileceğini yeniden tanımlamak ve rutini bozmak fikrinden gelir, bu da doğası gereği geleneksel süreçlere karşı çıkar. Ve yine de, çoğu, hatta tüm kripto para birimleri uygulanabilir kurallar sistemiyle işlev görür.

Binance Smart Chain’in merkezi otoriteyi, merkezi olmayan ortaklıklarına karşı ”avantajlar” sunmak için kullandığı gibi, bu tür durumları geriye dönük olarak incelediğimizde kolayca görülebilir.

Çözüm

YUNA, teknik açıdan kripto para birimiyle ilgili doğrudan insan manipülasyonu riski olmayan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. $YUNA akıllı sözleşmeleri reddedilir, yani akıllı sözleşmelerdeki fonksiyonları çağırmak için sahiplik anahtarları atılır.

Bu, bir sonraki nesil kripto para birimi projesinin gerçek bir topluluk tabanlı proje olarak gelişmesini sağlar, burada hiçbir sahibin akıllı sözleşmelerle ilgili herhangi bir şeyi manipüle veya değiştirme anahtarına sahip olmaması sağlanır.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022