Connect with us

Kripto Haber

Sony ve Amazon’dan NFT Çalışması

Yayınlayan

on

sony amazon nft

NFT’lerle ilgili olarak her geçen gün daha fazla büyük oyuncu deney yaparken, şimdi gerçekten Sony ve Amazon girişiyle ilgili ipuçları belirginleşiyor.

NFT’ler artık eleştirel bir şekilde izlenen bir niş pazarı haline geldi. Büyük heyecan – geçti. 2022 çöküşünden sonra ticaret hacmi hala düşük seviyelerde seyrediyor. Ancak Blockchain trendine olan güvensizlik o kadar yüksek ki. Ancak durum yakında değişebilir. Çünkü dünyanın en büyük iki teknoloji şirketi olan Sony ve Amazon, alana girmeye hazırlanıyorlar.

Sony, 24 Mart’ta son cuma günü NFT’ler için bir patent başvurusunda bulundu. PlayStation üreticisi bunları video oyunları için kullanmak istiyor – sektörde oldukça tartışmalı bir girişim. Öte yandan Amazon’un NFT alanına girişi Nisan 2023’te bekleniyor. Geçtiğimiz Cuma günü, bir Amazon hesabından gelen bir e-posta, NFT’lerin ve ticaret platformundaki bir sanat galerisinin varlığını doğruladı.

Amazon’un planlarıyla ilgili söylentiler uzun süredir dolaşıyor. Blockworks Ocak 2023’te ilk kez bunu rapor etti. “The Big Whale” websitesi Mart ayının başlarında ilerledi: “Amazon Dijital Pazarı” adlı bir NFT platformu üzerinde çalışılıyor. Her iki rapor da içeriden bilgiye dayanıyor.

NFT girişimleri başarı ve başarısızlık arasında gidip geliyor

Son birkaç aydır, giderek daha fazla büyük oyuncu NFT alanına girmeye cesaret ediyor. Bunun için genellikle Ethereum için Layer2 ağı olan Polygon ile işbirliği yapıyorlar.

İki özellikle başarılı proje: Starbucks, NFT’lerle özel bir telif programı olan “Stamps” başlattı. Reddit, benzersiz dijital avatarları NFT olarak satışa sundu. Her iki proje de neredeyse anında tükendi. Fiyatları çoğaldı. Reddit CEO’su Steve Huffmann, BTC-ECHO’ya verdiği röportajda,

“Önümüzde bir yolculuk var ve projeyi daha da ölçeklendirmek istiyoruz. Milyonlarca insan dijital mal satın almak için tüketiciye dijital mal satıyor olmalı” dedi.

Ancak her proje umut verici değil: Meta, Instagram ve Facebook için NFT entegrasyonunu iptal etti. Geçen yaz, Web3’e yönelik adımı büyük bir hevesle duyurmuşlardı.

Sony’nin önünde zorlu bir yol var

İnisiyatiflerin başarısı için merkezi nokta, Sony ve Amazon’un NFT teklifleri için sadece spekülasyondan daha ileri giden bir kullanım durumu bulup bulamaları olacaktır. Örneğin, Starbucks, “Stamps” ile kullanıcılarına birçok özel içeriğe erişim sağlıyor.

Bitcoin NFT topluluğu artarken özellikle Sony’nin zor bir yolculuğu olacak. NFT’ler, oyuncu çevreleri tarafından bir dolandırıcılık yöntemi olarak kabul ediliyor. Elektronik Sanatlar veya Ubisoft gibi birçok ünlü şirket, NFT girişimleriyle parmaklarını yakarak geri adım atmak zorunda kaldı.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022