Connect with us

Kripto Haber

Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Yayınlayan

on

ripple xrp

Ripple (XRP) yüzde 20 artarak şu anda 0,46 ABD dolarına çıkmayı başardıCardano (ADA) da yaklaşık yüzde 15 değer kazandı.

Ripple (XRP) kripto para birimi son 24 saat içinde etkileyici bir ralli gerçekleştirdi. Yer yer %20’nin üzerinde bir büyüme ile “Bankacılık Para Birimi” olan XRP, 0,46 ABD doları seviyesini aştı. Hafta boyunca da iyi bir performans sergiledi: Ripple (XRP) kuru %23 arttı. XRP, ara sıra 0,49 ABD doları seviyesini de aşarak, geçen yıl kasım ayından bu yana en yüksek değerine ulaştı.

XRP kripto para birimi değerindeki güçlü büyümenin sebeplerinden biri, XRP Ledger (XRPL) kullanımındaki büyük artıştır. Projenin arkasındaki şirketin 21 Mart’ta bildirdiği gibi, likidite merkezinin daha geniş bir yayılımı söz konusu. Bu Ripple’ın varlıkların tokenizasyonunu ilerletme planları arasında yer alıyor. Bunlar arasında CO₂ sertifikalarının tokenizasyonu da yer alıyor. Bu teknolojik güncellemelerin yanı sıra XRP kurunun değeri, Securities and Exchange Comission (SEC) ile başarılı bir yasal anlaşmazlık sonucunda da yükseldi.

Güncelleme: Ripple (XRP) kripto para birimi, ABD avukatı John Deaton’un bir açıklamasından da olumlu etkilendiği görülüyor. Deaton, SEC’nin tavrını eleştiren bir Twitter gönderisi paylaştı.

XRP Ripple

Açıklamasında, ABD yargıcı Michael E. Wiles’ın kripto para birimlerinin işlenmesinde SEC’nin temelde yanlış olan yaklaşımını eleştirmesinin, zuständige Richterin Analisa Torres’in Ripple lehine karar vermesine neden olacağına kesinlikle inandığını belirtti.

Son 24 saatte Ethereum rakibi Cardano (ADA) da önemli ölçüde yükseldi. %14’ten fazla artışla ADA kuru neredeyse 0,37 ABD dolarına yükseldi. Haftalık olarak bakıldığında, artış %10’dan fazla oldu.

Genel olarak, XRP ve ADA’nın, kripto para birimi piyasasındaki genel pozitif havadan faydalandıkları görülüyor. Özellikle Bitcoin liderliğindeki itici güç, son saatlerde 28.000 ABD dolarını başarıyla geride bıraktı. Bitcoin fiyatı, 5 yıldır görülen en yüksek haftasını tamamladı.

Eğer bu hafta kripto para piyasasında önemli olan hangi olayların olacağını öğrenmek istiyorsanız, güncel piyasa raporumuza göz atın.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022