Connect with us

Kripto Haber

Portuma Token Yorum ve Geleceği

Yayınlayan

on

Portuma Token

Portuma, oyun deneyimine zarar vermeden gamerların gelir elde edebileceği, blockchain üzerinde oluşturulmuş bir sistemdir. Portuma Token yaklaşık bir buçuk yıldır geliştirdiği yazılım ile kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Peki hedefte ne var?

Portuma Token Nedir?

Portuma Token bir diğer deyişle Portoken, oyun geliştiricilerinin ve oyun stüdyolarının sürdürülebilir, ölçeklenebilir ve güvenli bir gelir elde etmelerini sağlayan oyun içi reklamcılık platformudur. Bununla birlikte birçok yenilikçi hareketi ile oyun içi reklamcılık alanında fark yaratan bir blockchain projesidir.portuam token

Yaklaşık 2021 Aralık ayında projeye başlandı. Projenin ilk amacı oyunun açılış ve oynayış aşamalarında yer alan reklamların oyun içindeki uygun alanlara yerleştirilmesi hedeflendi. Normal bir yazılım projesi olarak basit bir işlemdi. Fakat zor olan kısım bunu bir blockchain ağı üzerinde gerçekleştirmekti.

Portuma şirketinde çalışan 20 yazılım mühendisi yaklaşık 1 yıllık çalışma sonucunda Dünya’da ilk kez bir yazılımı ortaya koydu ve bir mobil oyunu oynarken kripto para kazanmanızı sağlayacak sistem ortaya çıktı. Bunu zaten var diyebilirsiniz. Fakat buradaki fark oyunların google play ve playstore’da yer alan herhangi bir oyun için yapılmasıdır.

İsteyen bir oyun yapımcısı şahıs veya şirket olarak, bu blockchain sistemine hemen dahil olabilir. Yapması gereken sadece bir satır kodu oyunlarına dahil etmek olacaktır. Bu şekilde reklamlar oyunun içinde gösterilecek ve hem oyun yapımcısı hem portuma hem de gamerlar maruz kaldıkları reklamlar sebebi ile token kazanacak.

Portuma Token Şuan Hangi Aşamada?

Portoken, yazılım sürecini tamamladı. Güvenlik testlerinden emin olmak için Amerikalı yazılım mühendislerinin yürüttüğü Certik sistemine dahil oldu. Certik tarafından en güvenilir on metaverse projesi listesine girmeyi başardı. Bu gibi gelişmeler projenin güvenilirliği konusunda yatırımcılara destek oldu.

Certik işlemlerinden sonra, sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek amacıyla Back Street oyununda ilk denemeler başladı. 128 ülkeden üyelerin kayıt olduğu sistemin başarılı bir sonuç vermesi blockchain dünyasına bambaşka bir kapının aralandığını gösterdi.

Bu başarının ardından Portuma şirketine ilgi her geçen gün yatırımcılar tarafından arttı. THY, booking, monster, özel üniversiteler ile özel anlaşmalar yapıldı ve reklam testleri gerçekleştirildi. Bu testler sonucunda ortalama 1 dk oynama süresine sahip oyunlar teste sokuldu. Back Street oyunu ortalama oynayış süresi 17dk gibi muazzam seviyelere ulaştı.

Tüm Testler Olumlu Sonuç Verdi

Yapılan testler sonucunda portuma hedeflediği amaca ulaşmayı başardı. Google dahil 100 yakın reklam sağlayıcılar ile anlaştı. Reklamları vereceği oyun platformlarında da en büyük destekçisi Oyunder oldu.

Oyunder sistemi denedi ve oyunlarına entegre etme kararı aldı. Bununla birlikte 100e yakın oyun portuma havuzuna girmiş oldu. Sadece bir key ile tüm oyunlar Portuma’ya artık bağlanabilir hale gelmektedir.

Portuma Token Yorum

Portuma Token bir buçuk yıldır aktif olarak gelişimini devam ettiren unicorn bir proje. Certik onayı alması yatırımcılara oldukça fazla güven sağladı.

Kemik yatırımcı kitlesi oluşan Portuma’da son aşama oyunların entegresi kaldı. Bu işlemin ardından aktif olarak sistem kazanç sağlayacak.

Portuma Token elde ettiği reklam gelirlerin bir kısmını oyun sahiplerine bir kısmını gamerlara kalan kısmı da portuma havuzuna aktaracağı için sistem sürekli işleyen bir çark olarak büyümeye devam edecek.

Bu sebeple oyun sektöründe ne kadar gamer toplarsa o kadar gelir elde etmeyi başaracak. Bu gelirler de portuma token tahtasına olumlu yansıyacaktır. Gerçekleştirdiği testler gerçeğe dönüşürse yeni bir facebook veya google ülkemiz topraklarında ortaya çıkabilir.

Gerçekleştirilen Reklam ve Etkinlikler

 • Certik Onayı Almayı Başardı. (Score 87/100)
 • Bloomberg Canlı Yayına CEO Ozan Emrah ÜNAL katıldı.
 • CES 2022 Fuarına Portuma Token Standı Açıldı.
 • Xt.Labs’dan yatırım aldı.
 • En güvenilir 10 metaverse projeleri arasında 9.sırada yer aldı.

 

portuma token metaverse

Portoken Nasıl ve Nereden Alınır?

Portoken almanın yöntemleri neler.

 • Matemask veya Trust Wallet ile pancakeswapp üzerinden alabilmektesiniz.
 • Bitmart borsasından alabilirsiniz.
 • Lbank borsasından alabilirsiniz.

Portuma Geleceğinde Neler Var?

Portuma’nın geleceğinde bir ay içerisinde bir adet birinci seviye borsa listelenmesi bekleniyor. Borsanın ismi veya tarihi açıklanmasa da telegram gruplarında belirtilen bilgiye göre çok yakın zamanda tier bir borsa haber gelecek.

Bir önceki borsa listelenme haberleri ile yaklaşık 7x ATH yakalayan portuma, bu yeni gelecek haber ile nasıl bir seviyeye ulaşacak merak konusu. Bu noktada Bitcoin tarafından gerçekleşen toparlanma da borsa öncesi mutluluk vermektedir.

Güncelleme: Portuma Token Mexc Türkiye Borsasında 11 Nisan Tarihinde Listeleniyor.

Bağlantılar

6 Comments

6 Yorumlar

 1. Süleyman Gök

  Mart 23, 2023 at 6:36 am

  Şimdiden heycanlanmaya başladım geleceğimiz portuma dünyada portuma yı duymayan kalmayacak çok iyi proje her geçen gün daha gelişecek bı proje onun için yatırım yaptım yaptırdım 🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 2. Russellclips

  Mart 24, 2023 at 11:58 am

  portuam token severek takip ettiğim bir proje umarım 1 dolar hedefini yakalar.

 3. Utedesk

  Mart 30, 2023 at 4:26 am

  Portuma token geleceği olan ve inanılmaz potansiyele sahip bir token. Bu GEM proje yorum olarak ve token olarak ilerleyen zamanlarda özellikle Türkiye’de isminden bahsettirecek.

 4. Murat Çalışkan

  Mart 30, 2023 at 6:10 am

  Portuma token başlangıç olarak iyi bir seviyede. Bir yıla yakın takipteyiz umarım bizi haklı çıkarır.

 5. Ali

  Nisan 1, 2023 at 6:49 am

  Portuma Token ilerleyişini merakla takip ediyorum. Oyun dünyasında gelecekte devrim niteliğini taşıyacak bir proje.

 6. Utedesk

  Nisan 1, 2023 at 10:47 am

  portuma token yorumu oldukça güzel portuma token gelecekte çok iyi noktalara gelecek bir projeye sahip.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022