Connect with us

Uncategorized

Polkadot (DOT): Altcoin ne zaman çıkış yapacak?

Yayınlayan

on

Yılın başından bu yana, Layer 0 projesi Polkadot’un (DOT) seyri, tarihi düşük seviyesinden kurtulmayı başardı ve önemli ölçüde değer kazandı.

Katman 0 blockchain Polkadot (DOT) son zamanlarda sessizleşti. Proje, geçen yılın son çeyreğinde geliştirici faaliyetlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini görse de, bu olumlu gelişme Palkadot fiyatını etkilemedi . Bununla birlikte, çapraz zincir özellikli Ethereum rakibinin güncellenmiş çubuk haritası, giderek daha fazla meyve verebilir. Yılın başından bu yana, Palkadot fiyatı yukarı doğru yüzde 86 arttı ve birkaç gün önce EMA200’den (mavi) gelen güçlü çapraz direnci ve 7,20 ABD dolarındaki yatay direnç çizgisini yeniden yakalamayı başardı.

Polkadot ilk olarak 19 Şubat Pazar günü Eylül 2022’nin en yüksek seviyesi olan 7,89$’a yakın güneye toparlanırken, 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerindeki istikrar, önümüzdeki dönemde daha fazla kazanım kursu için önemli bir kilometre taşı olacaktır. Polkadot ekosisteminden Moonriver (MOVR) ve Moonbeam (GLMR) gibi diğer birçok kripto para biriminin de istikrarlı fiyat artışları kaydettiği gerçeği, yüksek düzeydeki geliştirici faaliyetinin giderek daha fazla karşılığını alması gerektiğini gösterebilir.

 

palkadot

 

Polkadot: Yükselen fiyat hedefleri

Yükselen fiyat hedefleri: 7,89$/8,05 , 8,52$/8,87$, 9,52$ /9,69$ , 10,67$, 11,75$, 13,01$, 14,07/14 ,34$ , 15,85$, 16,40$/17,23$

 • DOT kursu, son birkaç hafta içinde kendini önemli ölçüde toparlayabildi ve şu anda 7,20 ABD doları civarında istikrar kazanmaya çalışıyor.
 • DOT fiyatı önümüzdeki günlerde 7.20 USD’nin üzerinde sabitlenir ve aylık yüksek seviye 7.89 USD’ye doğru sıçrarsa, ilk yönlü bir karar beklenebilir.
 • Turuncu bölge 8,05 ABD Doları civarında aşılırsa, ardından 8,52 ABD Dolarına bir artış planlanacaktır. 8,86 dolardan daha yüksek 23 Fibonacci düzeltmesine doğrudan bir yürüyüş de düşünülebilir.
 • Polkadot’un günlük kapanış fiyatı itibariyle bu fiyat seviyesinin üzerine çıkması halinde 9,52 ABD Doları ile 9,69 ABD Doları arasındaki kırmızı direnç bölgesinde önemli bir fiyat kararı oluşacaktır. Ağustos 2022’nin en yüksek fiyatı bu bölgede çalışıyor, ilk kar alımı burada planlanmalı.
 • Bu direnç yeniden yakalanırsa, grafik resmi parlamaya devam edecek ve 11,75 dolardaki 38 Fibonacci düzeltmesi şeklindeki bir sonraki güçlü direnç odak noktası haline gelecek. Boğaların burada ilk denemede mücadele etmesi muhtemeldir.
 • Polkadot, yalnızca mavi direnç alanı sürdürülebilir bir şekilde kırıldığında, 13.01 ABD Doları’nda bir ara stop ile daha yüksek seviye 50 Fibonacci düzeltmesinde yeşil direnç bölgesine yükselebilir.
 • 14.07$ – 14.34$ arası alan şu anda Polkadot için maksimum türetilebilir yukarı alanı temsil ediyor.

Polkadot: Aşağı yönlü fiyat hedefleri

Ayı fiyat hedefleri: 7,18 ABD Doları, 6,63 ABD Doları, 5,99 ABD Doları , 5,32 ABD Doları/4,98 ABD Doları , 4,59 ABD Doları, 4,22 ABD Doları , 3,90 ABD Doları

 • Yanlış bir kırılma olursa ve Polkadot 7,28 dolardan EMA200’ün altına düşerse, konsolidasyon başlangıçta 6,63 dolara genişler.
 • Mor bölgenin dibi başarısız olursa, satış 5,99 dolardan birden fazla desteğe kadar uzayacak. Bu işaret, geçmişte birkaç kez iyi bir destek görevi görmüştür. Ayrıca günlük grafikteki süper trend burada çalışıyor. Bu nedenle bir karşı hareket olasıdır.
 • Bununla birlikte, ayılar bu desteği dinamik bir şekilde kırmayı başarırsa, düzeltme ivme kazanacak ve 5,64 $’ın üzerinde 5,32 $ – 4,98 $ gri destek bölgesine doğru geri çekilecek. Burada alıcı tarafının önceki yılın dip seviyelerine geri dönmemesi için renklerini göstermesi gerekiyor.
 • Ancak, devam eden genel piyasa düzeltmesi sırasında bu destek alanı da terk edilirse, Polkadot’un daha fazla zemin kaybetmesi ve 4.59 USD’deki desteğe doğru kırılması muhtemeldir. Bu fiyat işareti geçmişte birkaç kez direnç ve daha sonra destek olarak hareket etti.
 • Bitcoin fiyatı da 20.000 ABD dolarının altına düşerse, yıllık düşük seviye olan 4,22 ABD dolarının yeniden test edilmesi planlanmalıdır. 3,90 dolar civarında yeni bir düşük seviye bile göz ardı edilemez. Mevcut grafik görünümünden, bu fiyat işareti, önümüzdeki işlem ayları için maksimum düşüş fiyat hedefini temsil ediyor.

  Göstergelere bakıldığında

  • Gösterge açısından bakıldığında, RSI nötr bölgeye düştükten sonra günlük grafikte hala bir satın alma sinyaline sahip. 45’teki tarafsız bölgenin alt kenarı kırılmadığı sürece, tüm göstergeler trendin yükselişe devam edeceğine işaret ediyor. MACD göstergesinin ayrıca yükselecek çok yeri var ve yükseliş senaryosunu destekliyor.
  • Polkadot son haftalardaki pozitif trendini devam ettirebilirse haftalık grafikte yeni alım sinyalleri de planlanmalıdır. Haftalık bazda yeni uzun sinyaller, DOT fiyatına orta vadede daha fazla destek sağlamalıdır.
1 Yorum

1 Yorum

 1. Mahmut

  Nisan 4, 2023 at 9:02 pm

  Polkadot 5 dolardan toplamaya başladım BTC athsi ile birlikte uzun bir yolculuk bizleri bekliyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022