Connect with us

Yeni Token

MechaChain (MECHA) Nedir?

Yayınlayan

on

mecha nedir

MechaChain, en son blockchain teknolojilerini kullanarak savaş oyunlarının sınırlarını zorlamak amacıyla tasarlanmıştır. Amacımız, oyunculara benzersiz ve etkileyici bir oyun deneyimi sunarak bu teknolojinin rekreasyonel kullanımını devrimleştirmektir.

3D NFT’leri birleştirerek benzersiz dövüş robotları yaratan ve oyuncular için yeni olanaklar sunan bir oyun tokenomy’siyle, MechaChain, e-spor dünyasında eşsiz olan rekabet, eğlence ve ekonomik gelişme dünyasına erişim sağlayacaktır. Stratejimiz, bu sektörün güçlü büyümesinden yararlanarak mobil oyunlara odaklanmaktadır. Giriş engeli olmadan herkese erişilebilir bir oyun deneyimi sunarak, bu oyunun sunduğu ekonomik fırsatları keşfetme fırsatını daha fazla insana vermek istiyoruz.

MechaChain Projesinin Vizyonu

Vizyonumuz, büyük bir oyuncu kitlesine hitap eden, immersif oyun deneyimi sunan ve hızlı ve kolay benimsenme için blockchain teknolojisini sorunsuz bir şekilde entegre eden bir Web 3 mobil oyunu yaratmaktır. Oyuncuların cazip bir oyun deneyimi ve sorunsuz bir deneyim kombinasyonunun, oyuncuları çekmenin ve elde tutmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, oyuncularımızın yaratıcılığı ve rekabet ruhundan hareketle dengeli bir blockchain tabanlı oyun ekonomisi yaratmaya inanıyoruz.

mecha token

Oyunun İçeriği ve Hikayesi Nedir?

2219 yılında, iki yapay zeka, Hêmérê ve MR-GL-201 projesi tarafından zirveye ulaşılmıştır. Teknolojik üstünlükleri, Hêmérê’nin teknodemokrasisi ve MR-GL-201’in algoritmik yönetimi gibi iki rakip süper gücün oluşmasına yol açtı. Bu iki devlet hızla genişledi, komşu ulusları absorbe etti ve neredeyse tüm insanlığı iki jeopolitik bloğa ayırdı. 2233’te, iki güç uzay keşif yarışına girdi ve bu yarış zamanla silahlı bir çatışmaya dönüştü. Silahlanma yarışı başladı ve herkes, uzaydaki savaş görevleri için giderek daha sofistike otonom savaş robotları geliştirmek için çaba sarf etti.

MechaChain, Polygon blockchain teknolojisini kullanan mobil cihazlar için gerçek zamanlı takım tabanlı bir savaş oyunudur. Bu, benzersiz bir el işi ve yükseltme sistemi içeren oynayarak kazanabileceğiniz ücretsiz bir oyunudur. Yeni token MechaChain’de, öncelikle bir fraksiyon seçip “Mekalar” adı verilen beş savaş robotu türünden birini seçmelisiniz. Ardından, rakiplerinizle “MARS” adlı ilk mevcut haritada stratejik bir takım savaşı kazanmak ve oyunun kripto para birimi olan Mechanium’u toplamak için yüzleşeceksiniz. Mechanium’u, savaş alanında bulunan benzersiz el işi eşyalarıyla yeni mecha parçaları satın almak ve silahlarınızı yükseltmek için kullanabileceksiniz.

mechachain

Projede Son Durum ve Gelecek Hedefleri

Online oyunlarda kazanç sağlama dünyası, internetin başlangıcından beri var olmuştur. Örneğin, online kumarhaneler, poker ve aynı zamanda herkesin çok basit oyunlar oynayarak fiziksel hediyelere dönüştürebilecekleri puanlar kazanabileceği Prizee (2000) gibi oyunlarla başlamıştır.

Kazanç elde etme dünyası, MMORPG’nin (Massive Multiplayers Online Role-Playing Game) gelişimi ile hızlandı. Bu oyunlarda, sanal bir karakter bir evreni keşfeder ve bir envanteri vardır. Onu donatan her öğe, yeteneklerini geliştirmesine ve oyunda ilerlemesine olanak tanır. Böylece, daha iyi donanımlı bir karakter, zayıf karaktere göre engelleri daha hızlı aşar ve oyunda daha az zaman kaybeder.

Bu oyunlardaki ‘in-game’ pazarlar, örneğin World Of Warcraft’taki açık artırma evi, öğelerin oyun parası kullanılarak ticaretinin veya satışının yapılmasına olanak tanır. Nadir öğeler yüksek bir fiyata satılır ve oyuncuların daha hızlı ilerlemelerine ve zaman kazanmalarına olanak tanır. ‘In-game’ pazarların ortaya çıkması, bazı oyuncuların bu öğeleri gerçek para karşılığında satın alabilecekleri harici pazar yerlerinin oluşmasına neden oldu. Bu durumda, ödeme oyun dışında yapılır ve öğe manuel olarak oyun içinde aktarılır, genellikle yasadışı bir şekilde. Böylece, en pahalı öğeler, çoğunlukla gençler ve genç yetişkinler, oyun oynayarak ek gelir elde etmelerine olanak tanır.

Bu durum, oyun yayıncılarının bu yeni ekonomik modelin ortaya çıkmasını hesaba katmasını gerektirdi: oyuncular artık gerçek para ile öğe satın alabilmeli, ancak bunu yaparken oyunu bozmamalı ve tamamen yasal bir şekilde yapılmalıdır. Kripto para birimlerinin giderek benimsenmesi ve NFT’lerin ortaya çıkması, önceden hayal edilemeyen kavramların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bir play to earn oyununda en iyi olmak ve en büyük ödülleri almak için bir “pro gamer” olmak artık gerekli değil. Oyuncu, performansın sonuçlarla eşanlamlı olmadığı, ancak oyunun sağlam ve yapılandırılmış bir ekonomiye sahip olduğu bu tür oyunlarda hedeflerine açıkça ulaşabilir.

Oyuncu, Decentraland, Axie Infinity, Illuvium, Splinterlands, The Sandbox, Neon District, MyNeighborAlice gibi

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022