Connect with us

Yeni Token

CryptoAI Token Nedir?

Yayınlayan

on

CryptoAI Nedir

CryptoAI, herkesin ulaşabileceği yapay zeka hizmetleri sunan bir projedir. Yapay zeka uygulamaları, karmaşıklığı ve maliyeti nedeniyle öncelikle araştırma çevrelerinde, teknoloji startup’larında ve kurumsal şirketlerde bulunmaktadır. Bu nedenle, CryptoAI gibi projeler, yapay zeka teknolojisine erişimdeki eşitsizliği ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. CryptoAI’nin hizmetleri, Telegram veya Twitter hesabı olan herkese ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Küresel yapay zeka pazarının büyüklüğü, 2022 yılında 136,6 milyar ABD doları olarak değerlendirildi ve teknoloji devleri tarafından yönlendirilen sürekli araştırma ve yenilik, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve imalat gibi endüstriyel dikeylerde ileri teknolojilerin benimsenmesini destekliyor.

CryptoAI Pazarı

Örneğin, Kasım 2020’de Intel Corporation, veri bilimcilerinin makine öğrenme modelleri oluşturup çalıştırmaları için bir platform geliştiren İsrail merkezli Cnvrg.io’yu satın aldı ve Yapay Zeka işini güçlendirdi. 2023’ten 2030’a kadar bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile genişlemesi öngörülüyor.

Amazon.com, Inc.; Google LLC; Apple Inc.; Facebook, International Business Machines Corporation ve Microsoft gibi teknoloji devleri, yapay zeka araştırma ve geliştirme çalışmalarına önemli yatırımlar yapıyorlar. Bu şirketler, işletmeler için yapay zekayı daha erişilebilir hale getirmek için çalışmaktadırlar. Dahası, çeşitli şirketler, daha iyi müşteri deneyimi sağlamak için yapay zeka teknolojisini benimsemektedirler. Örneğin, Mart 2020’de McDonald’s, kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sunmak için yapay zeka start-up’ı Tel Aviv’i satın alarak en büyük teknoloji yatırımını 300 milyon ABD doları değerinde gerçekleştirdi.

Ancak, pazar küresel bir genişleme içinde olsa da, geniş bir kitle tarafından kullanımına erişim sorunu hala devam etmektedir.

CryptoAI Yapay Zeka Hizmetlerini Herkese Ulaştırmak İstiyor

Yapay zeka uygulamaları, karmaşıklığı ve maliyeti nedeniyle öncelikle araştırma çevrelerinde, teknoloji startup’larında ve kurumsal şirketlerde bulunmaktadır. Kırsal alanlarda yeterli kaynaklara erişimi olmayanlar veya yetersiz sermayesi veya altyapısı olan gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar gibi bu çevrelerin dışındaki insanlar için yapay zeka teknolojisine erişmek zordur. Dahası, dünya genelinde bilimsel eğitimdeki genel eksiklik nedeniyle, birçok insan bu teknolojinin karmaşıklıklarını anlama konusunda zorluk çekmektedir.

Yapay zekaya eşit olmayan erişim, gelir düzeyi ve coğrafya ile ilgili eşitsizliği de sürdürmektedir. Bu alandaki ilerlemeleri değerlendirmek için gerekli olan uygun maruz kalma veya araçlara sahip olmayanlar, daha fazla ekonomik yük ve sosyal farklılığa maruz kalabilirler. Bu, toplumlar arasında zararlı olan bir dışlanma duygusunu pekiştirir.

Yapay Zeka

Yapay Zeka

Bu nedenle, yapay zeka kullanımına daha geniş bir erişim sağlanması sorunu, bu alanda büyük ölçekte ilerleme hedefliyorsak, mümkün olan en erken aşamada ele alınmalıdır. İşte burada CryptoAI devreye giriyor. Proje, Telegram veya Twitter hesabı olan herkese birinci sınıf yapay zeka hizmetleri sunmaya hazırdır. Herhangi bir yerde kayıt olmanıza veya toplanan verilerden endişelenmenize gerek yoktur: botlarımız güvenli, anonim, ücretsiz ve hızlıdır.

Yapay zeka hizmetleri, sıradan insanlar tarafından kullanılmaya başlanmadan önce uzun bir yolu kat etmek zorunda. CryptoAI’nin rolü, insanlar ve yapay zeka arasındaki boşluğu kapatmaktır. YouTube, video kaydetme veya yükleme konseptini icat etmedi ancak yeterince basit hale getirerek popüler bir aktivite haline getirdi. Yapay zeka pazarı hala genç ve bu köprü şu ana kadar mevcut değil.

Bazı hizmetleri kripto para birimleriyle bağlayarak, tam bir ekosistemin oluşturulmasını sağlıyoruz ve her bir dalının bütünü korumasını sağlıyoruz. Ancak, bununla ilgili daha fazla ayrıntıya girmeden önce, projemizde mevcut olan tüm botları tanıtmaya başlayalım.

Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022